Panele Fotowoltaiczne, Fotowoltaika
Heban Energy

Fotowoltaika

Dlaczego fotowoltaika

Fotowoltaika to najpopularniejsza dziedzina nauki zajmująca się przetwarzaniem światła słonecznego na energię elektryczną. Technologia ta posiada wiele zalet takich jak pozytywny wpływ na ekologię, dostępność i odnawialność energii słonecznej oraz oszczędności finansowe.

Przez ostatnie lata fotowoltaika święci swoje triumfy poszerzając zastosowanie na kolejne dziedziny. Fotowoltaika wykorzystywana jest do zasilania domów, budynków komercyjnych, samochodów, elektroniki oraz wspierania sieci energetycznych.

Fotowoltaika składa się przede wszystkim z modułów fotowoltaicznych i inwertera (falownik). Moduł fotowoltaiczny (panel fotowoltaiczny) zbudowany jest z połączonych szeregowo, zabezpieczonych i umieszczonych w obudowie ogniw fotowoltaicznych wytwarzanych z mono lub polikrystalicznego krzemu, który dzięki efektowi fotoelektrycznemu przekształca energię promieniowania słonecznego na energię elektryczną w postaci prądu stałego. Dzięki pracy inwertera prąd stały przekształcany jest na prąd przemienny taki jaki jest w gniazdkach. 

To, jak wiele energii wyprodukuje instalacja fotowoltaiczna, zależne jest od jej wielkości. Panele fotowoltaiczne zapewnią około 1 000 kWh energii elektrycznej w skali roku z 1 kWp mocy instalacji fotowoltaicznej przy optymalnym ukierunkowaniu modułów.

Profesjonalny montaż fotowoltaiki zawsze odbywa się w zgodzie z obowwzującymi wymaganiami technicznymi, kryteriami przyłączenia oraz dokumentację techniczną. Przed przystąpieniem do montażu paneli, nasi eksperci rzetelnie przeprowadzą audyt fotowoltaiczny, co pozwoli zagwarantować, że instalacja spełni wszystkie wymogi bezpieczeństwa i będzie w pełni efektywna. Podczas audytu fotowoltaicznego:

  • ustalimy zapotrzebowanie na prąd i na tej podstawie dobierzemy odpowiednią moc instalacji fotowoltaicznej,

  • ocenimy możliwości montażowe i zaproponujemy dedykowany system montażowy,

  • zweryfikujemy stopień zacienienia dachu lub gruntu,

  • kompleksowo zajmiemy się przygotowaniem dokumentacji pozwalającej na podłączenie instalacji do Zakładu Energetycznego oraz otrzymanie dofinansowania po wykonanym montażu.

Informacje zebrane podczas audytu fotowoltaicznego służą nam do przygotowania projektu instalacji fotowoltaicznej. Montaż paneli fotowoltaicznych na podstawie takiego projektu umożliwi Inwestorowi osiągnięcie maksymalnej wydajności a tym samym zapewni szybki zwrot inwestycji.