michal-jakubowski-oQD9uq4Rd4I-unsplash.jpg
Heban Energy

Monitoring i alarmy

Monitoring i alarmy

Dlaczego system alarmowy? Odpowiada ekspert.

Dziedzina jakom są systemy alarmowe czy też telewizja przemysłowa rozwija się bardzo szybko jak i cała elektronika. Obecnie prawie każdy nowy budynek w planach ma instalację alarmową i CCTV. Wiedza na temat stanu swojego mienia a tym samym bezpieczeństwa jest bezcenna.

Co do odstraszenia potencjalnych złodziei to polecam z doświadczenia:

  • zakup i montaż samego sygnalizatora zewnętrznego,

  • zakup i montaż atrap kamer lub samych kamer na przyszłość,

  • zakup i montaż tabliczek typu „Obiekt Monitorowany”,

  • montaż tabliczek firm ochroniarskich ze swojej okolicy (to jest dla nich reklama a my za to nic nie płacimy).

Należy zrozumieć ze system alarmowy to nie tylko centrala i manipulator ale także czujniki i detektory oraz automatyka jaka jest możliwa dzięki temu urządzeniu. Czy ktoś potrafi jednym czujnikiem zabezpieczyć mieszkanie? Bo ja mając już pewną wiedzę na ten temat i ciągły kontakt ze swoimi klientami nie wyobrażam sobie takiego zabezpieczenia swojego mienia.

System alarmowy powinien być oparty również o dodatkowe elementy tzw. np detektory tlenku węgla, detektory ognia, dymu, zalania wodą. Te elementy czynią nasz system profesjonalnym w zabezpieczenie nie tylko od włamania ale też od ewentualnego nieszczęścia jakie może się pojawić w każdym momencie.

Na koniec mogę powiedzieć ze obecnie faktycznie systemy alarmowe są już dużo tańsze niż jeszcze kilka lat temu i należy sobie zdać jedną najważniejszą sprawę – system alarmowy nie odstraszy każdego potencjalnego złodzieja ponieważ on go nie zatrzyma przed włamaniem. Ma on natomiast poinformować właściciela o zaistniałej sytuacji by w miarę najkrótszym czasie mógł zareagować i uratować swoje mienie.